Dubai Vize Uzatma İşlemleri

Dubai Vize Uzatma İşlemleri

Dubai Ortadoğu’nun en hızlı gelişen ülkelerinden biridir ve her yıl git gide artan turist sayısıyla dünyanın cazibe merkezlerinden biri haline gelmiştir. Bu kapsamda Türkiye’den de Dubai’ye çok sayıda ziyaretçi gitmekte ve vize almaktadır. Dubai Vizeleri; seyahat amacı, kalış süresi, ülkeye giriş sayısı gibi özelliklerine göre farklı kategorilere ayrılmaktadır. 96 saatlik, 48 saatlik, 30 ünlük, 90 günlük; çok girişli, tek girişli; ticari, ziyaret, turistik gibi Dubai Vize türleri bulunmaktadır. Seyahat edecek olan kişi kendi seyahat plan ve amacına uygun vize türünü seçmelidir.

                Tüm Dubai Vizeleri belirli bir geçerlilik süresine sahiptir ve vize alındıktan sonra ülkeye girilmemesi halinde geçerliliklerini yitirirler. Aynı zamanda tüm vizelerin bitiş tarihinden önce Dubai’den dönmek gerekmektedir. Aksi takdirde Dubai para cezası uygulamaktadır, bunun yanı sıra ilerleyen dönemlerde Dubai Vize başvurularınızın da olumsuz sonuçlanma ihtimali oluşur. Her ne kadar vize tarihi dolmadan ülkeye dönmek tavsiye edilse de bazı durumlarda kişilerin seyahatlerini uzatma mecburiyeti doğabilmektedir. Bu tarz durumlarda kişiler Dubai’den ayrılarak yeniden vize başvurusu yapa şansına sahip olamayabiliyor.

Dubai Vizesi Nasıl Uzatılır?

Dubai Vize süresini uzatmak için vize bitiş tarihinden en az 7 gün önce yetkili vize merkezi ile görüşülmesi gerekmektedir. Dubai Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş olan vize başvuru merkezimiz vize uzatma işlemlerini sizin adınıza yapma yetkisine sahiptir. Dubai vizenizi uzatmak için bize telefon ile veya mail ile ulaşmanız yeterli olacaktır. Temsilcimizin sizden istemiş olduğu belgeleri mail yolu ile paylaştığınız anda sizin adınıza vize uzatma işlemleriniz başlamış olacak ve yeni vizeniz çıktığında online olarak tarafınıza iletilecektir. Ancak Dubai’den çıkış yaptıysanız vize uzatma işlemi mümkün olmamaktadır yeni bir vize başvurusu yapmak gerekmektedir.  Dubai vizesi 30 gün uzatılabilmektedir. Bu durum tüm vize türleri için geçerli değildir.

Dubai Vize Uzatma İşlemine Uygun Vize Türleri

  • 30 Gün Tek Girişli Dubai Vizesi
  • 30 Gün Çok Girişli Dubai Vizesi
  • 90 Gün Tek Girişli Dubai Vizesi
  • 90 Gün Çok Girişli Dubai Vizesi
  • 30 Gün Çok Girişli Cruise Dubai Vizesi

Yukarıda belirtilen vizelerden birine sahip olan kişiler vize uzatma başvurusunda bulunabilirler. Vize uzatma işlemleri 7 gün sürmektedir bu sebepten vize geçerlilik süresi dolmadan en az 7 gün önce vize uzatma başvurusu yapmak gerekmektedir. Ayrıca uzatma işlemleri uzun sürdüğünden 48 saatlik ve 96 saatlik vizelerde herhangi bir uzatma işlemi yapmak mümkün değildir. Vize başvurusu yapılırken tüm bunların göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

Dubai Vize Uzatma Ücreti

Dubai’de iken vize uzatmayı talep ederseniz firmamızın Dubai için yetkili uzmanı Türkiye’de sizin adınıza işlemleri gerçekleştirmektedir. Tamamen profesyonel yürütülen bu süreçte olası bir riskle karşılaşma ihtimalinizi ortadan kaldırmış olursunuz. Dubai’deyken vizenizi uzatmak için uzmanımızın sizden istediği belgeleri paylaşmanız ve sizin ile paylaşılan iban numarasına 360 USD ücret yatırmanız gerekmektedir. Vize geçerlilik süreniz dolmadan 7 gün önce başvurmanız hallinde vizeniz 30 güne kadar uzatılabilmektedir.

Dubai Vize Uzatma Evrakları

Dubai Vizenizi uzatmak için aşağıda belirtilen evrakları online olarak uzmanımız ile paylaşmanız gerekmektedir. Gerek görüldüğü takdirde konsolosluk tarafından istenme ihtimali olan ek evraklar da talep edilebilmektedir.

  • Pasaport: T.C. Kimlik bilgilerinin olduğu sayfa (taranmış olarak ve fotoğraf gözükecek şekilde)
  • Dubai Vizesi: Dubai seyahatinizden önce almış olduğunuz Dubai’de bulunmanızı sağlayan belge

Belirtilen evraklar şirketimize iletildiği takdirde 7 gün içerisinde online olarak vize uzatma belgesi tarafınıza iletilecektir.

DataGlobal