Dubai Vize Başvuru Formu

Dubai Vize Başvuru Formu

Dubai Vize Başvuru Formu Dubai Konsolosluğu tarafından hazırlanmış bir resmî belgedir ve amacı Konsolosluğun vizeye başvuran kişi hakkında bilgi almasını sağlamaktır. Dubai vizesi almak isteyen bir kişinin vize başvurusunun ilk adımı vize başvuru formunu doldurmaktır. Bu formun doldurulması vize almak için mecburidir aksi takdirde ize başvuru süreci başlamaz. Vize başvuru formu eksiksiz ve gerçeği beyan edecek şekilde doldurulmalıdır doldurulan bu belge gerekli olan ve teslim edilmesi gereken evraklar arasında yer almaktadır. Dubai Konsolosluğu formda doldurulan bilgilerin diğer ibraz edilen belgeler ile tutarlılığını kontrol etmekte ve bu hususa dikkat etmektedir. O yüzden verilen bilgilerin ibraz edilen diğer belgelerle tutarlı olmasına dikkat etmek gerekmektedir. Gerçekdışı veya çelişkili beyanlar içeren formlar ile yapılış başvurular reddedilmektedir. Dubai Vize Başvuru Formu uluslararası prosedürde de kullanılmakta olan bir belge türüdür ve gerçeğe aykırı beyanda bulunmak suç teşkil etmektedir. Dubai Vize Başvuru formunda yer alan bilgilerin yalan ifadeler içerecek şekilde doldurulması vize alınmasına engel olmakla beraber kişiyi cezai bir yükümlülüğün altına sokmaktadır.  Dubai vize formunda yer alan bir usulsüzlük vize başvurusunun olumsuz sonuçlanması, ülkeye giriş çıkışlarda sorun yaşanması ve para cezası uygulanması gibi sonuçlar doğurabilmektedir. Ayrıca Dubai vize başvuru formunu dolduran kişi vize süresi bitmeden ülkeyi terk edeceğini taahhüt etmiş olmaktadır. Tüm Dubai Vizeleri belirli bir geçerlilik süresine sahiptir ve vize alındıktan sonra ülkeye girilmemesi halinde geçerliliklerini yitirirler. Aynı zamanda tüm vizelerin bitiş tarihinden önce Dubai’yi terk etmek gerekmektedir. Aksi takdirde Dubai para cezası uygulamaktadır, bunun yanı sıra ilerleyen dönemlerde Dubai Vize başvurularınızın da olumsuz sonuçlanma ihtimali oluşur. Her ne kadar vize tarihi dolmadan ülkeye dönmek tavsiye edilse de bazı durumlarda kişilerin seyahatlerini uzatma mecburiyeti doğabilmektedir. Bu tarz durumlarda sahip olunan vize türü uygunsa vize uzatma işlemi yapılabilmektedir.

 Form doldurulurken onaylanan bir başka husus ise vize olumlu sonuçlansa dahi kişiye Dubai’ye girme garantisi vermemesi ve sınır personelinin ülkeye kabul etmeme yetkisine sahip olduğudur. Bu tarz durumlar genelde pasaportun eski veya şüpheli olması durumunda karşılaşılabilecek sorunlardır o yüzden yurtdışına yeni ve yıpranmamış bir pasaport ile çıkmak gerekmektedir.

Dubai Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Dubai vize başvuru formu İngilizce ya da Arapça olarak doldurulmalıdır. Doldurma işlemi tükenmez kalem ile yapılmalı, yalnızca büyük harf kullanılmalı ve doldurulan bilgiler teslim edilen evraklar aracılığı ile desteklenmelidir. Dubai Konsolosluğuna teslim edilecek formun ilgili yerine belirlenmiş ölçülerde çekilmiş olan biyometrik fotoğraf yapıştırılmalıdır ve son olarak vize başvuru formunun imza için ayrılmış bölümü yine tükenmez kalem ile imzalanmalıdır. Dubai Konsolosluğu pasaportta bulunan ve forma atılan imzaların tutarlılığını kontrol etmektedir. Herhangi bir sıkıntı yaşanmaması adına pasaporttaki iza ile örtüşen bir imza kullanılmalıdır.

Dubai Vizesi Nasıl Alınır?

Dubai vizesi almak için şahsi bir başvuru yapmak gerekmemektedir. Dubai Konsolosluğunun yetkilendirmiş olduğu kurumlar şahıs adına başvuru yapabilmektedir. Başvuru yapmak için form doldurulmalı ve başvurulacak vize türüne uygun evraklar ile beraber Konsolosluğa teslim edilmesi gerekmektedir.

 Dubai Vizesi verme hakkı yalnıza Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Bürosu’na aittir. Başka herhangi bir kurum vize garantisi verme yetkisine sahip değildir. Şirketimiz Dubai Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş yetkili vize başvuru merkezidir.

Kaç Günde Çıkar?

Dubai Vizesi genellikle 3 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.  Fakat başvurulan ülkede veya Türkiye’de resmî tatil olması veya çeşitli aksamalardan dolayı bu süre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca Dubai’de Cuma günlerinin resmî tatil olduğu da başvurulurken göz önünde bulundurulması gereken bir başka önemli husustur.

DataGlobal