Dubai Cruise Vizesi

Dubai Cruise Vizesi

Cruise seyir seyahat anlamına gelen bir kelimedir. Günümüzde yüzen gemi oteller için kullanılmaktadır. Cruise seyahatler genelde ülkeler hatta kıtalar arası olmaktadır. Yolcular hem farklı yerlere seyahat etmekte hem de seyahatleri esnasında konforlu bir yolculuk hatta tatil yapmaktadırlar. Cruiseler adeta bir yüzen şehir gibidir. İçerisinde barlar, kafeler, kuaförler ve ihtiyaç duyulabilecek her türlü şey olacak şekilde tasarlanmışlardır. Aynı zamanda neredeyse her gün odanın camı farklı bir şehir manzarasına bakmaktadır.

Nasıl Cruise Seyahati Yapılır?

Gemiler genelde belirli bir rota üzerinden seyahatlerini oluşturmaktadırlar. Seyahatlerin başlangıç noktası kişinin nereden başlamak istediğine göre değişiklik göstermektedir. Örneğin İstanbul’dan başlamak isteyen bir yolcu gemi İstanbul’a geldiğinde katılır ve kendi rotasına göre istediği yerde inip tatilini sonlandırabilir. Yani öncesinde seyahat etmeyi planlayan kişinin hangi limanda binip hangi limanda ineceğini kararlaştırmış olması gerekmektedir. Kişi önce seyahat rotasını beşrlemeli ve rotasına uygun olan turları araştırmalıdır.

Dubai Cruise Vizesi

Gemi turu ile Dubai’ye gitmeyi planlayan yolcuların Dubai Cruise Vizesine başvurmaları gerekmektedir. Dubai Cruise vizesi çok girişli bir vize türüdür yani vize geçerlilik süreniz boyunca aynı vize ile birden fazla kez Dubai’ye girme hakkına sahip olursunuz.  Dubai Cruise Vizesi/ Dubai Gemi Turları Vizesi ’ne sahip olmayan ya da vize muafiyeti bulunmayan yolcular Cruise seyahatlerine katılamamaktadır. Cruise vizesi hamili bir vatandaş dilerse Dubai’ye seyahatini uçakla yapıp tura oradan da katılabilmektedir. Dubai Cruise Vizesi için kişinin şahsen başvuru yapma zorunluluğu olmayıp Dubai Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezimiz sizin adınıza başvuruları yapma yetkisine sahiptir. Dubai Cruise Vize Başvuruları, Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Bürosu’na yapılır. Başvuru yapıldıktan sonra belgeler inceleni ve herhangi bir sorun yoksa vize başvurusu onaylanır. Fakat vize başvurusunun onaylanmaması durumunda Konsolosluk bir ücret iadesi yapmamaktadır. Yani belgelerin hazırlanmasında dikkatli olmak ve profesyonel destek almak oldukça önemidir . Bir diğer önemli husus da vize süresini aşmamaya özen göstermektir. Dubai Cruise Vizesi 30 günlük bir vizedir ve sorun yaşanmaması adına Dubai’de kalınan gün sayısısnın28’i geçmemesi tavsiye edilmektedir. Aksi takdirde Dubai vize aşımı yapılan her gün için 3000 USD ceza tazmin etmektedir.

Dubai Cruise Vizesi Ücretleri

Dubai Cruise Vizesinin ücreti 115 USD’dir ve vize 30 gün boyunca ülkeye çok giriş hakkı tanımaktadır. Yaklaşık 3 gün içerisinde sonuçlanmakta ve online olarak başvurana ulaştırılmaktadır.  Dubai Cruise Vizesinin uzatma işlemleri için vize bitimine en az bir hafta kala yetkili vize merkezi ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Pasaportun fotoğraf olan sayfası, vize görseli ve temsilcimizin belirttiği hesaba ücreti aktarmanız durumunda vize uzatma işlemleri sizin adınıza yürütülecektir. Ve size mail yoluyla yeni vizeniz iletilecektir.

Nasıl Alınır?

Dubai Cruise Vizesi bir e vizedir. Vizeye başvurmayı planlayan kişiler istenen evrakları Birleşik Arap Emirlikleri’nin online vize sistemine yüklemelidir. Başvurular şahsen yapılmak zorunda değildir yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri sizin adınıza başvuru yapabilmektedir. Dubai Vizesi verme hakkı yalnıza Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Bürosu’na aittir. Başka herhangi bir kurum vize garantisi verme yetkisine sahip değildir. Şirketimiz Dubai Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş  yetkili vize başvuru merkezidir.

Kaç Günde Çıkar?

Dubai Cruise Vizesi genellikle 3 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.  Fakat başvurulan ülkede veya Türkiye’de resmi tatil olması veya çeşitli aksamalardan dolayı bu süre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca Dubai’de Cuma günlerinin resmi tatil olduğu da başvurulurken göz önünde bulundurulması gereken bir başka önemli husustur.

DataGlobal